• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
(01-04-2017, 10:51 PM)yavor.gologanov Писа: Да се похваля пак - сдобих се с още няколко документа от регистрите в Белене.
И този път не се мина без разправии и за следващите май ще трябва да чакам да се смени администрацията.
Като цяло версията за Румънски(Влашки) произход по пряка бащина линия взе да се пропуква.
Вторите ми пра-дядо/баба за записани народност - Българи, гражданство - Българи, докато другите две двойки от страната на баба ми са: народност - Румънци, гражданство - Българи.
Каква е вероятността хора с имена Петко, Недко, Санда, Сийка да са власи?
Някой има ли идея общината в Свищов до колко са отзивчиви?

Личните имена не са гаранция - моите влашки предци са всичките с български имена, а първият - Станьо - е роден някъде около 1860 г. И след него всички са с български имена.
Това или е влияние на средата или пък просто част от дунавските власи са потомци на българи бегълци във Влашко, които са се завърнали с един език в повече.
Иначе би ми било интересно да видя как са се самоопределяли на времето при преброявания, реално те не са имали румънско самосъзнание. Трябва и аз да поровя в архивите на моя край.

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от sodidwe - 01-05-2017, 07:21 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: