• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
При нас е някакъв ужас. От преди 1912 година няма нищо, но истината е, че администрацията започва да функционира много по-късно. Показателно е, че първият кмет на селото (Салих Пехливан) е бил неграмотен (но пък е бил комита). По време на възродителния процес са сменени имената веднъж, а после още веднъж. Например майка ми е преименувана на Зорка, а баща ми на Фидан. Но това не се оказали достатъчно български имена и в последствие пак са преименувани на Красимира и Иван. Мъртвите също са преименувани. Например ако баща ти е починал, пак му сменят името, щото няма как в паспорта да те пишат Иван МОХАМЕДОВ Ангелов. На площада в селото има паметник на загиналите във Втората световна война - имената им са изкъртени и записани нови имена. Има още по-големи абсурди - братя да носят различни фамилии. Знам за един случай трима братя да са с три различни фамилии.

Общината е местена четири пъти от нашето в съседното село и обратно. Просто цари някакъв ужасен хаос. Нямаме църковни регистри - джамийските или са изнесени през 1912 година в Турция, или са унищожени къде от покръстителите през 1912, къде от възродителите през 1972 година. Запазени са всичко на всичко 16 страници от джамийския дефтер за периода от 1906 година и няколко Корана.

На всичко отгоре от селската и от общинската администрация нямат никакво желание да се занимават, а и като се ровиш по документи те гледат подозрително.
mtDNA: T2f2
Y-DNA: R1b1a1a2a2c1a1a3 (A1777/BY611/Y10789)

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM
RE: Нови Y хаплогрупни резултати в проекта 2 - от Trifud - 07-27-2016, 09:04 PM

Към форум: