• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
Емо, имаш късмет с държавни архиви и общини в града където си. На много места в България има нарочно унищожени архиви, особено в селата, и то скоро след падането на комунизма. Направено и с цел да не може да се докаже родство и да се искат земи. В държавен архив Пловдив има регистри, които са пред разпадане и служителката пред пенсиониране чопли семки на разстлана рекламна брошура, вместо са започне лепне на страниците или поне да ги копира, та да остане за поколенията поне копието...например в Разград семейни регистри преди 1950и някоя нямат нищо заради наводнение..... Истината, е че е трудно.

А Дилов, това което искаше да каже, че не може да изследва хаплогрупата на определен от него 2ри пра дядо защото е прекъсната пряката мъжка линия.... т.е. намира наследници, но са жени или мъже, но минават през едно или две поколения жени. Тук не е въпрос да стигнеш до онзи 4ти или 6 родоначалник, но и да намериш жив наследник по директна мъжка или директна женска линия жив днес. С намаляване на броя на децата в семейството се губи директната мъжка или женска линия. Например аз не мога да тествам хаплогрупата на бащата на майка ми, защото братът на 1вия ми прадядо няма син, иначе неговите живи наследници ги познавам, връщайки се още едно поколение до 2рия ми прадядо починал през 1874г. не знаем за негови братя. Регистрите по гражданско състояние на Свищов са в служба ГРАО ( не са предадени в ДА) и търсене там на деца на 3тия ми прадядо (следващото поколение назад) ще е сложно. Ето тази линия спира. Това има предвид Дилов - не само да отидеш документално назад , но и да се върнеш обратно с подходящия пол на жив наследник и подходяща линия без прекъсване на пола.

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM
RE: Нови Y хаплогрупни резултати в проекта 2 - от Pillar_of_fire - 07-27-2016, 05:35 PM

Към форум: