• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
(07-27-2016, 12:00 PM)dilow Писа:
(07-27-2016, 09:44 AM)emoentchev Писа:
(07-27-2016, 08:32 AM)Yaan Писа: Здрасти Емо и Добре Дошъл! Браво цели три резултата, Благодаря ти и че попълни селото на Арабаджиев, това са първите 3 от твойте 8.рода или? Успех в по -нататъшните начинания, а Фамили Файндър и женски линии  мислиш ли да правиш или се интересуваш повече от мъжките линии  Smile

Добре заварил ! :Smile

3 от 16 аз съм оптимист Smile
Имам няколко автосомни (аутозомни) резултата на близки роднини по различните линии.
На себе си още не съм правил, тъй като има по-възрастни от мен които покриват.
Fullmt мисля да се огранича само с 4-те линии (баби и дядовци) обаче още не съм ги почвал.
И по 4-те линии имам проби изпратени във фтдна, остава само да ги поръчам като дойде дядо Коледа Smile
ха, ха-добре дошъл и от мен!
16 рода като идея е добре но, е трудно за изпълненине защото информацията на практика се губи след 3-ти прадядо по мъжките линии, а по женските се прекъсва на ниво 2-ра прабаба. За това най добре е човек да се концентрира към 8-те рода-баща, майка, двете баба и четирите прабаби, а ако в процеса на събиране на генеалогична информация излезе нещо по-дълбоко берекет верасън. Аз за 2 години и половина успях да оправя 8-те рода с големи трудности, като покрай тях научих имената на 2 2-ри прабаби и на един 4-ти прадядо. Та на първо време ентусиаста, борец за титлата "запален българин"( титлата "запалена българка" е отдавна окупирана и трудно достижима ) трябва да оправи 8 те мъжки линии, собствената си митохондриална и автозомна, и поне 2 автозомни в двете посоки-бащина и майчина. Препоръчвам да се търсят за изследване старейшините-най-възрастните от съответния род. А изследванията да се поръчват на тлъстите промоции-Великден и Коледа. И да не се виси на 12 или 37 маркера с години, защото практиката показва, че рядко се намира изнервен абдал, който да се дразни от висящите с години 12 маркерни безхаберници, а по-скоро хората се впечатляват от снип резултатите и тогава се появяват заинтересовани спонсори, които дават и 100 долара за подпомагане на пълен секвенс, който за българите си е все още недостижим лукс.
Дилов, всеки твой пост започва с "Ха-ха". Явно си голям веселяк.
Аз се занимавам с генеалогични изследвания от 20 години. Бих могъл да ви бъда неоценимо полезен по отношение на методологията на родословните проучвания, стига да не сте стигнали до двете пра-пра баби и да сте се отчаяли Smile
Моят опит показва, че е абсолютно възможно да се издирят всички 3пра дядовци и 3пра баби без изключение (32 души общо), а дори и смъртните актове на повечето от тях, които автоматично ви дават имената на почти всички преки предци на ниво 4 пра (общо 64 души). По трудно става на ниво 5-пра и 6-пра, особено при женските линии, където се навлиза сериозно в периода на турското робство и съответно се изисква работа с османотурски регистри и други видове документи, на които няма да се спирам сега подробно.
Имам подробно развити дървета на наследниците и на 16-те си рода като всяко едно дърво започва с родоначалници 3-пра дядо и 3 прабаба. На ниво 4-пра дядовци и 4-прабаби ми липсват 4-5 от общо 64 преки предшественици. По мъжките линии документално съм достигнал до 6пра дядовци и дори един 7пра дядо. Пак казвам, документално !
Така че, Дилов, ти се движиш приблизително с 3 поколения назад. Какви титли? Какви 5 лева?
Изнервените абдали, за които говориш Дилов, не са ми преоритетни. Коледните промоции са ми известни. Финансиране не търся и не ме интересуват такива възможности. Родословните проучвания са ми хоби и се радвам, че мога да попадна сред хора с подобни интереси като вас ! Наздраве ! Smile

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: