• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
Не е точно за тази тема и може би е обсъждано някъде другаде но да споделя малко опит с църковните архиви.
Покрай Великденските празници успях да се добера до архива на черквата "Свети Георги" в Белене и останах приятно изненадан.

В архива имаше:
1. Регистър на кръщенетата от 1899 година до сега. В него пише кога е родено детето, кога е кръстено, име на майката и бащата, име на кръстника и име на свещенника.

2. Регистър на венчавките също от 1899 година в него пише датата, имената и възрастта на младоженците, за съжаление няма имената на родителите им.

3. Регистър на починалите - от 1921 година - име, възраст и дата на която е починало лицето.

Имаше няколко липсващи години около 1941-1950, след това по обясними причини броя на кръщенетата и венчавките рязко намалява а в списъка на починалите има по 10-15 имена на година основно доста възрастни хора, явно тези, които са били погребани по църкония канон.

Интересно е, че доста хора са записвани с по 4 имена може би едното е на дядото а другото е фамилията.

Имаше и още една тетрадка с 'църковни дела' но не ми остана време да погледна какво пише в нея.
Аз успях да открия още 4 имена на преки предшественици и научих някои точни години, та с тази информация мисля пак да се пробвам пак в общината пък дано са по отзивчиви втория път...

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: