• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
Да отговоря на собствения си въпрос - от ГРАО ми казаха, че Удостоверение за родствени връзки включва информация, която е включена в НБД Население, а именно - съпруг/а, родители, братя и сестри, деца.  За други връзки, само Удостоверение за наследници.  Не можело да се включат други роднини, заради Закона за защита на личните данни освен ако няма писмено съгласие.  Така че този вариант май няма да свърши работа.

Що се отнася до архивите, ми казаха, че по закон те трябва да пазят регистрите 130 години и едва след това се предоставят на архивите, който не е изтекъл и сътветно такава информация не би следвало да има там.  А що се отнася до преброяванията, ми казаха, същото написано и тук, че това де факто са семейни регистри, които са дописвани и са използвани до следващо преброяване, така че не представлявали отделни документи.

Аз смятам и да посетя архивите, но на този етап не съм много обнадежден, освен ако не намеря по-услужлив служител на ГРАО, тъй като ми казаха, че за такова "свободно" даване на данни, служители са уволнявани.

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от Phoenixtinct - 04-09-2016, 10:51 AM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: