• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
Pillar,

Напълно съзнавам, че ГРАО няма да е изчерпателно, но идеята ми беше да се възползвам от тяхната база данни и поне да впиша тези, които имат ЕГН, а тези, които нямат смятам да потърся по архивите.  Аз живея в София, така че за справка на хартиените картони не може и да става дума, тъй като те са в Добрич и ще трябва да стане при следващо ходене до там.  Когато се опитах да извадя удостоверение за наследници на пра-баба и пра-дядо при починал баща и дядо съответно ми отказаха, че толкова назад не се правело, въпреки, че всички са живели и починали там и информацията я има.  Така че не се надявам много на тях, че ще тръгнат да ровят из хартиени картони да ми правят услуга.  Затова ще се възползвам от архива, но след като данните преди 1940 година ги няма, защото твърдят, че са унищожени от румънците, то едва ли ще е много ползотворно.

Но да се върнем към конкретния въпрос - дали ГРАО би съдействало поне за хората, които фигурират в базата данни?  Аз имам информация само до определени хора, тоест братовчеди на баба ми или майка ми, но тъй като те са родени през 60-те или 70-те, логично е след това тези хора да имат семейство и деца и тази информация да фигурира в базата данни.  В такъв смисъл ми беше и въпроса, тъй като след определен момент и баба ми вече не знае кой се е задомил и какво е правил след това.  Освен това за някои от децата на жени няма как да знам името, тъй като бащата не е известен и затова информацията от ГРАО би била много ценна поне за всички, които са вкарани след ноември 1977 година, когато са били анкетирани живите към този момент.  Споменатите пра-дядо и пра-баба при жива баба са починали съответно през 1983 и 1991 година, така че имат ЕГН и могат да ги проверяат в системата.  Тъй като тя съдържа информация за родители, братя и сестри и деца, с едно ЕГН могат да се достъпят доста допълнителни хора.  И отново бих искал да знам дали ГРАО би съдействало и дало тази информация.  Ако някой има опит с това, да сподели.  За всички, които не фигурират там, ще търся в архивите в Добрич.

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от Phoenixtinct - 04-08-2016, 10:55 AM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: