• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
(04-03-2015, 11:49 AM)zzz Писа: Дали някой има идея къде биха могли да се съхраняват (ако изобщо съществуват) регистри на населението за територията на Северна Добруджа на българите живели там преди 1940г.?

(04-03-2015, 12:01 PM)dilow Писа: ха, ха-в Добрич и Силистра трябва да се провери дали разполагат с румънски архиви,  а ако по договора от Крайова са прибрани, то сигурно са в Централния архив в Букурещ. Ако са останали в България румънски архиви и те ще да се в Централен архив в София Smile

Аз имам личен опит с една служителка от ГРОН Добрич.  Там ми казаха, че пазят архиви ор румънско, но хартията не е качествена.  От сайта на ГРАО за регистрите е написано, че архивите преди 1940 година са унищожение от румънските власти.  Моите родове са от Добрич и региона, така че ако това е вярно, не знам какво бих могъл да открия, тъй като информацията след 1940 година ни е що годе известна.  Имам имена и ЕГН-та на някои роднини, имена на други, само първо име и името на майката на трети, но това не помага, тъй като трите имена се формират въз основа на бащата.

Тук главно се говори за опитите в архивите, но след като ГРАО имат електронен регистър, не може ли въз основа на лице с ЕГН да ми предоставяат пълните имена и роднини - в НБД Население се съдържат информация за родители, братя и сестри и деца.  Това поне е нещо.  Дали подавайки Удостоверение за родствени връзки би ми свършило работа в този случай?  Имам пра-дядо и пра-баба починали при жива баба с ЕГН-та, но с нея не общувам, така че не знам дали мога да поискам Удостоверение за наследници преди тя да почине или Удостоверение за родствени връзки ще свърши работа.  Ако някой има опит с това, моля да сподели опита.  Мислех си да намеря някой услужлив служител с достъп до НБД Население, но роднините и ЕГН–тата са толкова много, така че практически това ще отнеме много време, дори и някой да се навие.

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от Phoenixtinct - 04-08-2016, 01:26 AM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: