• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
Супер, благодаря за информацията!

Аз писах на община Дряново и за часове една любезна госпожа се разрови из архивите и намери нужната ми информация. Безплатно. Ще си я получа по мейл. Единствено спомена, че самите актове са в много лошо състояние, налагало се е да ги увеличават, за да ги разчетат, затова няма смисъл да ми изготвят преписи, нищо нямало да се чете (аз го разбирам като "на копие от нашия ксерокс нищо няма да се вижда"). Затова ще си ги заделят като номера и дати (за по-лесно откриване впоследствие), а аз като отида на място при възможност, ще си ги снимам с фотоапарата и през фотошоп ще възстановя качеството, доколкото е възможно (за личния архив).

Като получа тези данни, ще имам необходимото, за да се обърна и към община Трявна...дано и там са толкова отзивчиви. Имам доста материал за издирване и от община/държавен архив Попово, но там ще имам и човек на място, който да ровиSmile

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от OTF - 07-10-2015, 02:23 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: