• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 57 Гласа - 3.23 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН
(09-09-2014, 08:32 AM)Trifud Писа: Излиза, че е голяма разправивя да се рови човек в регистрите за раждане и смърт. Или само аз съм останал с такова впечатление? Не може ли човек да получи директен достъп до целя архив - примерно от 1912 до 1930? Ако ще трябва да пращам молби до кмета за всеки отделен човек...

ДА Благовград са добри. За вски случай по-добри и по-отзивчиви от онези в ЦДА.

Много е добре, че са качили регистъра на убитите в Балканските войни, но при мен не върши работа. Ние сме били от другата страна на барикадата. Пра пра дядо ми е разпнат на кръст и изгорен жив в джамията в Црънча от "героите" от ВМРО за това, че отказал да се покръсти. Естествено не е споменат в никой регистър, а на "героите" има паметник.

В Държавен архив достъпът е освободен. Стоварват ти на една маса в читалнята регистрите и започваш сам търсенето. Работно време на читалнята - 09:00-17:30 без почивка.

В ЕСГРАОН достъп до документите няма - там се работи с входящо писмо, защото са документи, регистри на населението от където се издават удостоверения за наследници, актове за раждане, и други подобни на живи хора и за това достъпът на неоторизирани лица е недопустим.

До Държавен архив се входира писмо само ако искаш те да направят прегледа вместо теб.

Reply

Мнения в тази тема
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от Pillar_of_fire - 09-09-2014, 09:30 AM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-12-2016, 04:49 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 05-02-2016, 08:50 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-04-2017, 10:51 PM
RE: Регистри в Държавен Архив и ЕСГРАОН - от yavor.gologanov - 01-06-2017, 09:31 AM
transfer - от emoentchev - 07-27-2016, 04:11 PM

Към форум: