• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 3 Гласа - 3 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нов проект за тестване стари български кости от Бронза до Средновековието
(08-12-2020, 11:45 AM)genefan Писа: Сега забелязах, че в българската Уикипедия има създадена голяма статия за произхода на прабългарите. Добре са описани генетичните изследвания, които имат връзка с тях, изглежда писано от Джингиби.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%...1%82%D0%B5

Тъй вярно!

Reply
Току що гледах интервю на въпросния Стамов в 7/8TV което най-вероятно утре ще го качат някой ако иска да го гледа. От интервюто се разбира че днешните Българи са около половина автозомно Прабългари а останалото било от някой и друг славянин и трак, аз просто незнам как трябва да се процедира с такива хора пак едни скити и алани вадят ние тук във форума вече сме обсъждали как скитите и славяните имат голяма прилика автозомно и може да се използва скит като прокси за славянски примес просто аман от глупости. Какво им е толкова на тия славяни ,че всички бягат от тях като от чумата така и не ми стана ясно.

Reply
(08-18-2020, 09:25 PM)vassil Писа: Току що гледах интервю на въпросния Стамов в 7/8TV което най-вероятно утре ще го качат някой ако иска да го гледа. От интервюто се разбира че днешните Българи са около половина автозомно Прабългари а останалото било от някой и друг славянин и трак, аз просто незнам как трябва да се процедира с такива хора пак едни скити и алани вадят ние тук във форума вече сме обсъждали как скитите и славяните имат голяма прилика автозомно и може да се използва скит като прокси за славянски примес просто аман от глупости. Какво им е толкова на тия славяни ,че всички бягат от тях като от чумата така и не ми стана ясно.
Не дават пари. При построяването на Северната тангента в нивята на север от София откриха тамън 5 славянски села. Никой не прояви интерес.
EU-92
R-YP617*(341019,YF02433)
E-V13-BY4523(364883, YF05703)
R1a-Z93-Y15121-Y5271*(364878, YF06450)
J2a-M67-PH2758(366674, YSEQ2606)
J2a-L25-PF5350*(364879, YSEQ2347)
E-V13-FGC11450*(407620,YSEQ3598)
I2a-Y3548*(366675, YF07848)
I2a-Y3548*(414297, YF07821)
U4c1a

Reply
(08-18-2020, 09:25 PM)vassil Писа: Току що гледах интервю на въпросния Стамов в 7/8TV което най-вероятно утре ще го качат някой ако иска да го гледа. От интервюто се разбира че днешните Българи са около половина автозомно Прабългари а останалото било от някой и друг славянин и трак, аз просто незнам как трябва да се процедира с такива хора пак едни скити и алани вадят ние тук във форума вече сме обсъждали как скитите и славяните имат голяма прилика автозомно и може да се използва скит като прокси за славянски примес просто аман от глупости. Какво им е толкова на тия славяни ,че всички бягат от тях като от чумата така и не ми стана ясно.

Основно русофобия, понеже същите хора вярват в конспирацията, че славяните били излислени от Русия, заради имперските им интереси срещу останалите славянски народи, което е доста смешно.

Reply
Ние сме към 50% славяни, аз лично пък много държа, по женска линия и автозомно си личи най-добре !

Аз пък на разбирам, хората дето толкова се инатят за прабългарите, ние българите сме славяни, но по произход сме смесица от прабългари, траки( включително древни хора от време оно ,които траките са претопили) и славяни, имаме и към 10% особенно по мъжка линия събирани от кол и въже, но то това всеки народ го има в различен процент. Просто още не знае,кое е от прабългарите, може би Q, но ще видим,когато имаме 100 добре тествани прабългари ще говорим , а много ясно,че сме и техни наследници! Може пък да е по женска? Кой знае, аз не. Всички народи по света са смесица, просто в разбилни пропорции.

А вчера при Хаджи Тошко, този Стамов каза нещо, което и на мен ми прави впечатление за мен самия, колкото повече се интересувам,колкото повече резултати виждам ,все повече се връщам към написаното в учебниците по История

Но не виждам повод да спорим, все пак всички тук сме единомишлениции се опитваме да изясним нещата Smile
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
(08-19-2020, 08:13 AM)Yaan Писа: Ние сме към 50% славяни, аз лично пък много държа, по женска линия и автозомно си личи най-добре !

Аз пък на разбирам, хората дето толкова се инатят за прабългарите, ние българите сме славяни, но по произход сме смесица от прабългари, траки( включително древни хора от време оно ,които траките са претопили) и славяни, имаме и към 10% особенно по мъжка линия събирани от кол и въже, но то това всеки народ го има в различен процент. Просто още не знае,кое е от прабългарите, може би Q, но ще видим,когато имаме 100 добре тествани прабългари ще говорим , а много ясно,че сме и техни наследници! Може пък да е по женска? Кой знае, аз не. Всички народи по света са смесица, просто в разбилни пропорции.

А вчера при Хаджи Тошко, този Стамов каза нещо, което и на мен ми прави впечатление за мен самия, колкото повече се интересувам,колкото повече резултати виждам ,все повече се връщам към написаното в учебниците по История

Но не виждам повод да спорим, все пак всички тук сме единомишлениции се опитваме да изясним нещата Smile

Аз не твардя че нямаме нищо от Прабългарите но:
1.Много трудно можем да кажем кое е точно от Прабългарите а не примерно от Авари ,Кумани, Маджари и разни други подобни.
2.Ако имаме нещо от Прабългарите то определено нито по правите линий нито автозомно е половината. Аз лично за себе си българите ги виждам като 45 на 45 процента славяни и заварени балканци като останалото е всевъзможна екзотика. В крайна сметка екзотиката си е екзотика и не е основата на Българското население.

Reply
Ето все пак и линк ако някой иска да го гледа.
https://sedemosmi.tv/production/%d1%81%d...20-%d0%b3/

Reply
Ще коментирам по-нататък теориите на Стамов, но забелязахте ли нещо много интересно - по едно време Стамов дава екран с последните резултати, но в същото време главата му ги закрива и те са в огледален образ.
Все пак ясно се вижда, че освен Q1a2a има още резултати и всичките са под Е!
Успявам да разчета Bulgaria_EIA Kapitan Andreevo - E1b1b1a1b1a a това e V13!!! Значи всички проби от Ранен Железен век, което може да важи и за последващите траки са V13.
Останалите проби, дадени като E1b1b1a1b1 са L618 и вероятно са недотипирани V13. Вече няма съмнение, че V13 е основно автохтонна хаплогрупа.
Вие какво разчитате от екрана?
МтДнк: Т2

Reply
Обръщам внимание, че става въпрос за Капитан Андреево Свиленградско, а не в Североизточна България - оттам е и нашият единствен L2.
МтДнк: Т2

Reply
Аз разчитам същото , даже направих принтскрийн. Преди това обаче пуска друг слайд, но на мен не ми стана ясно дали са от новите проби или някаква стара база данни. Относно разсъжденията му, без да задълбавам и да давам определения на словоизлиянията му след като си качих днк-то (както и на моите роднини) в МТА и си сравних резултатите с още 3000 потребителя ми се прокрадна идеята, че скитите май са така наречените прабългари, там също е и връзката със славяните. Само, че ние сме по-близки с южните скити и тези които са почнали да се миксират със северните, докато северните славяни с другите. /има и научна статия където ги определят в 4 групи, които се различават етнически, а ги обединява културата/ Но живот и здраве догодина ще прочетем какво мислят и в Харвард. По повод опита ми да се свържа с него. Нямам му телефона писа ми имейл, но така и не обясни как се пращат, устройват ли го кътници и т.н. С тази бавна кореспонденция не вярвам да успея да предам пробите от Пловдив, а сме приготвили и кумани.

Reply

Свързани теми...
Теми: Автор Отговори: Преглеждания: Последно мнение
  Изследване за стари кости от античния период в Сърбия genefan 6 1,676 08-29-2020, 09:34 AM
Последно мнение: genefan
  Дисертация на Д.Нешева за стари кости genefan 68 30,533 04-17-2019, 01:06 AM
Последно мнение: Nego

Към форум: