• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 5 Гласа - 3.2 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Каквие народи се кръщават Димитрий
(03-15-2019, 12:18 AM)genefan Писа: Никой евреин в България не се е казвал Иванов или Илиев, тях не са ги прекращавали. Но Димитри има типичните Ашкеназки устни, без да броя интелекта, та да не споря. Прякорите пък, от които са тръгнали много фамилии в България не означават произход. Например Френски е не защото е французин, а се облича по френската мода тогава.

Устните са му като на Й. Ротшилд. Не се бях загледал. По-скоро си мисля, че на прякори се поставя прилагателно или членна форма, а не инфинитив съществително.

Reply
(03-15-2019, 07:12 PM)sodidwe Писа: През Соц-а е имало известна практика да се дават руски имена на децата, така че може и такъв да е случаят.

Например? Не е такъв случая, но има ли такива с Димитри?

Reply
(03-16-2019, 12:02 PM)Nego Писа:
(03-15-2019, 07:12 PM)sodidwe Писа: През Соц-а е имало известна практика да се дават руски имена на децата, така че може и такъв да е случаят.

Например? Не е такъв случая, но има ли такива с Димитри?

Малко късен отговор, но да, каквото се сетиш, Ленин, Сталин, Анатолий, Валерий, Димитрий, Катя и всякакви др. По-колоритните знам, че някои хора са са си ги сменили, но те вероятно са били по-чести сред разни партизански фамилии и партийни членове.

Reply
Екатерина (Катя) е старо православно българско име,но Галина и Олга са определено руско влияние.
МтДнк: Т2

Reply
Димитри се среща из разни османски регистри 15-16в...през 19-20в. -в Солун и околията
https://www.solunbg.org/bg/solun-i-balga...ml?start=8
..в Ловешко и т.н.
Славянизирана форма на гръцкия първообраз Димитри(о)с.
Ще да е било популярно из цялото българско землище...интересно как първите Асеневци са наричали покровителя си -светеца от Солун.
Бай Димитри Иванов много често разказва за дядовците и бабите си в "Сега". Дядо му Димитри-гемиджията е от Варна...

http://histdict.uni-sofia.bg/oldbgdict/o...w/d_02065/

Reply

Към форум: