• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 1 Гласа - 5 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Хаплогрупа Н7
(01-21-2019, 12:55 AM)Tanita Писа:
(01-20-2019, 12:59 PM)Yaan Писа: Ето това открих в Еупедията за Н7, а да ако имате възможност горещо ви препоръчвам Пълна Женска линия тест от Фемили Трий ДНА и може за пряката мъжка по баща или по майка(вуйчо, дядо,братовчеди може да тествате за това).

H7: found mostly in the Near East, Caucasus, Iran, Central Asia and Balto-Slavic countries
H7a
H7b
H7c
H7d: found in the Neolithic Baalberge culutre in Germany

Така че с тест пълна женска ще разберете и от кой поклон сте, вижте единият е намерен при древни останки в Германия Smile
Много е интересна Генетиката, пожелавам ви много интересни и забавни моменти!

В Проекта незнам дали разледахте доказаните Н7 са от
1 от Еленският Балкан
1 от Вардарска Македония
1 от Бургаско
1 от Търновско

Да, разгледах доказаните Н7 в проекта, но те с Пълната Женска линия ли са тествани ?

Аз може би ще изчакам промоционална цена за пълния женски тест.

Прави ми впечатление, че сред моите над хиляда "родственици" в 23andMe има и доста детайлизирани подгрупи Н, но само шестима са точно Н7 и един е Н7с. Възможно е по-уточнените да са се тествали след като са били въведени по-точни тестове или пък 23andMe нямат филтър за Н7 ... Да не би да казах глупост Smile

Не защо, глупост, не сте. А Фемили Файндър имате ли? Smile
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
[/quote]
[/quote]

Фемили файндър при 23andme ?

Reply
[/quote]

Фемили файндър при 23andme ?
[/quote]

Ами вие ако си прехвърлите данните на ФТДНА не получавате ли или вие още не сте го направили, то понякога има възможност за прехвърляне Smile
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
При прехвърляне на данните от 23андМе, MyHeritage и пр. се получава само окастрен FamilyFinder с минимален брой роднини. Трябва да се доплати за пълните функции. Отделно ако искат да поръчат допълнителен тест, трябва да пратят нови проби, защото прехвърлянето е само на книга - файла с raw data.
МтДнк: Т2

Reply
(02-10-2019, 01:27 AM)genefan Писа: При прехвърляне на данните от 23андМе, MyHeritage и пр. се получава само окастрен FamilyFinder с минимален брой роднини. Трябва да се доплати за пълните функции. Отделно ако искат да поръчат допълнителен тест, трябва да пратят нови проби, защото прехвърлянето е само на книга - файла с raw data.

Много благодаря за уточнението, Фенке Smile

Значи на колежката препоръчвам един ден да си вземе ФФ и пълна женска, като за ФФ в момента, мисля че има намаление по случай Деня на Влюбените или пък се лъжа нещо, но май ми се мерна,че има намаление Smile
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply

Към форум: