• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 5 Гласа - 3 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДНК от деформирани черепи, Бавария
(03-14-2018, 09:50 PM)sodidwe Писа: Нашенските медии вече ги клеймнаха :Д

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Na...04581.html

Smile Да, и са ги "превели" с едно хилядолетие... Rolleyes

"...Останките с удължени черепи, които са на около 500 г., са открити..."

Reply
Много интересно
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
(03-14-2018, 10:41 PM)Ivan Писа:
(03-14-2018, 09:50 PM)sodidwe Писа: Нашенските медии вече ги клеймнаха :Д

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Na...04581.html

Smile Да, и са ги "превели" с едно хилядолетие... Rolleyes

"...Останките с удължени черепи, които са на около 500 г., са открити..."

Недопреписали... ама е НАШО Big Grin

Reply
По принцип, процента на погребенията с деформации е много по-голям при жените, има различни теории защо това е така.
При скитските и след това сарматските погребения има и доста жени, погребани с въоръжение.
J2b1-M205

Reply
За женското С не се и учудвам - има си го в Източна Европа от Мезолита.
J2b1-M205

Reply
(03-15-2018, 02:51 PM)DarkBulgarianSubject Писа: По принцип, процента на погребенията с деформации е много по-голям при жените, има различни теории защо това е така.
При скитските и след това сарматските погребения има и доста жени, погребани с въоръжение.

Ей как може би са изглеждали "красавиците". Мяза ми на Франкенщайн, но явно каноните за красота тогава са били други. Това трябва да е готка, все пак европейка;

[Снимка: ElongatedGoth_0.jpg]
МтДнк: Т2

Reply
(03-15-2018, 03:26 PM)genefan Писа:
(03-15-2018, 02:51 PM)DarkBulgarianSubject Писа: По принцип, процента на погребенията с деформации е много по-голям при жените, има различни теории защо това е така.

Ей как може би са изглеждали "красавиците". Мяза ми на Франкенщайн, но явно каноните за красота тогава са били други. Това трябва да е готка, все пак европейка;

Йей! Nа мен ми прилича на микс между Homo neanderthalensis и Homo sapiens със CLA. Wink Big Grin Smile

Reply
(03-15-2018, 03:32 PM)Ivan Писа:

Йей! Nа мен ми прилича на микс между Homo neanderthalensis и Homo sapiens със CLA. Wink Big Grin Smile

*ACD (не CLA) Smile

Reply

[Снимка: ElongatedGoth_0.jpg]

Сега готовете и емотата са модерни lol!
J2b1-M205

Reply
Става дума да аварки. Някой има ли линк към сериозната статия по въпроса, а не към патриотраските полюции на нашите неграмотни журналя! При българите също има такъв обичай, а в рудиментарен вид се е срещал почти до нашето съвремие, ако си спомнят хората от по-старото поколение, на новородените деца се е слагала лека превръжчица, "за да не му стърчат ушите и да не му е изпъкнало (избучено) челото". ИДЧ е типична за сарматие, аланите, тохарите в Синцзян. Обичаят е изкл. древен палелоитен, и се е практикувал преди голямото разселване на човечеството от Африка, защото се среща както при папуасите и австралийските аборигени, така и при южноамерикансите индианци. В Средиземноморието се е практикувал от неолитните култури. Част от индоевропейците го възприемат и с разселването им се появява в Централна Азия у представителите на окуневската култура, и след това се появява при юечжите (роучжите-арси) или тохари в Синцзян. С миграцията на тохарите се разпространява в Средна Азия към 2-1 в. пр. н.е. и става много типичен за късните сармати и аланите, към които принадлежат и прабългарите, както и за ефталитите, а аварите са част от тях. Не е типичен изобщо за Сюнну и древните тюрки. Да обичаят е варварски и жесток, но е археологичен маркер за проследяване на миграции и етническа принадлежност.

Reply

Към форум: