• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 13 Гласа - 3.31 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Опити за спекулация с данните от популационната генетика
(10-23-2017, 05:36 PM)ilianj Писа:
(10-23-2017, 04:18 PM)dilow Писа: ха, ха-благодаря на Илиян, че ми обърна вниманието към последната редакция на статията на Джингиби в Уикито. Много добре написан обзор, и да стяга следващата, че вече има нови резултати от края на тази година. Smile

Моля, пак заповядай.

Спекулациите в тази статия са много повече от тези на Петър Георгиев
ха, ха-Джингиби не е злонамерен за да го сравняваш с разни алтернативчици. Може да прави по някога грешка поради незнание, но е склонен да се поправя в следващата редакция на статията. Ако го критикувам за нещо, то е за абсолютизацията на автозомните маркери. Истината в популационната генетика е в пълния секвенс на Y хромозомата. Smile
EU-92
R-YP617*(341019,YF02433)
E-V13-BY4523(364883, YF05703)
R1a-Z93-Y15121-Y5271*(364878, YF06450)
J2a-M67-PH2758(366674, YSEQ2606)
J2a-L25-PF5350*(364879, YSEQ2347)
E-V13-FGC11450*(407620,YSEQ3598)
I2a-Y3548*(366675, YF07848)
I2a-Y3548*(414297, YF07821)
U4c1a

Reply
(10-23-2017, 02:44 PM)ilianj Писа: Абсолютно съм съгласен.
Думата трябва да бъде на професионалистите
В тази връзка надявам се сте наясно, че членството (администрирането) във форум за генетика не ви прави професионалисти.
За лаици като нас остава свободата да коментираме резултатите на професионалистите

И как разбра че във форума всички са лаици бе агент? Smile

Reply
(10-23-2017, 04:18 PM)dilow Писа: ха, ха-благодаря на Илиян, че ми обърна вниманието към последната редакция на статията на Джингиби в Уикито. Много добре написан обзор, и да стяга следващата, че вече има нови резултати от края на тази година. Smile

Моля, пак заповядай.

Илиян, просто престани повече. Нашите академични генетици са:
  • изостанали във версията  на хаплогрупите по дървото
  • правят плитки тестове
  • не правят NGS  тестове
Срещала съм се с някои от тях. Те се интересуват от много повече от  генетични изследвания свързани със диагностициране заболявания, генетична обремененост на зародиша, нормално, защото там е пазара. 

Популационната генетика не е интересна за тях, защото не носи директен приход, а е зависим от финансиране. 

Нашите генетици са изостанали в отношение на популационната генетика и са назад с 10тина години. Нямат пари, нямат финансиране.... Хората в този форум са допринесли повече отколкото, която и да е публикация на академичните генетици относно изследвания на съвременни българи. Резултати от тези комерсиални изследвания за вече част от няколко европейски научни публикации. Изследваните тук българи с  BIG Y  и пълна секвенция са достъпни до научната общност в цял свят. Нашите академични генетици нямат нито една пълна минотохдриална секвенция подадена в  Genbank , нито пък поне една проба от  Y-хромозома  тествана с  NGS. Когато българските академични генетици направят повече  пълни митоходриални секвенции и направят повече NGS  секвенции  на  Y-хромозома, отколкото има в проекта, тогава може да им обърнем критично внимание. 

Аз лично доказах  частична връзка между българи и помаци като сведох общия прародител, на тестваните от една определена хаплогрупа, до 1500 години. 

Знам, че ние сме трън в очите на академичните генетици, но какво да се прави, като ние набрахме по-висока скорост от тях. 

Някои от тестваните, дори сме търсени от академици от други държави - Италия и Испания,  молба да дадем достъп до нашите или управлявани от нас резултати, визирам  BIG Y резултати. Подадените пълни секвенции митоходриална ДНК са анонимно и свободно достъпни.

Reply
(10-25-2017, 12:18 AM)Pillar_of_fire Писа:

Моля, пак заповядай.

Аз лично доказах  частична връзка между българи и помаци като сведох общия прародител, на тестваните от една определена хаплогрупа, до 1500 години. 

Знам, че ние сме трън в очите на академичните генетици, но какво да се прави, като ние набрахме по-висока скорост от тях. 

Извини ме, но с кое да престана?
Тук само съм казал, че спекулациите в статията в wiki са много повече отколкото на в поста на Петър Георгиев. Мога да го докажа. Освен това П Георгиев е публикувал на собствената си стена, а анонимния джингиби е творил в Wikipedia, която в нечии очи представлява авторитет :Smile   Нямам нищо против всеки да се занимава с каквото иска. Моята професионална област е обект на непрестанен всекидневен интерес от всякакви хора - лаици, любители и ентусиасти. Само че, когато имаш претенциите да оспорваш резултати и изводите от изследвания, то тези претенции се доказват само един единствен начин и той не е писане по форуми.

Не ме разбирай погрешно, по форуми всеки може да си пише колкото ще, но  да изкривяваш и манипулираш думите на професионалистите, особено да премълчаваш най-важните изводи (както е направил джингиби) е вредно и не трябва да се премълчава.

Reply
(10-24-2017, 03:08 AM)Nego Писа: И как разбра че във форума всички са лаици бе агент? Smile

Ами от няколко спора, включително и с теб, в които се срещнах с пълно непознаване на методите за статистически анализ, който е основно средство за анализ на данните в популационната генетика.

Reply
Не знам каква агентура си с методика от каменната епоха, че ни квалифицира всичките, ама не си казал какво точно обозначава лаик, нито знаеш хора от форума. Лаици са много от професионалистите, които цитираш ако предвид това, че те нямат диплома по генетика(повечето от българския екип). Аз поне също съм част от професионален екип и също съм без диплома по генетика. Моя приятел харвардския професор Кльосов ме покани в ДНК академията си като позволи да драсна някоя статия в балканския проект на академията или да създам нов проект, имейла му е aklyosov@comcast.net . И аз го попитах дали диплома е нужна, каза че не знае да има елитни сдружения, които да изискват дипломи. Това е общество от колеги с други критерии, за които не се изисква образование нито там, нито в сдружението на нобелови лауреати, основано от Айнщайн, в което Кльосов членува. И има смисъл, по универсетите е загуба на време да те научат на популационна генетика и други неща. Спекулациите на цитираните ти лаици ще си останат там завинаги, а Уикипедия поне може да се редактира. Винаги стигат до там, че да се изкарат от професионалисти до памироиталианогръкопитеци, включително целия народ, с непознаване на най-основните методи за статистически анализ. Това е непростима статистическа манипулация за историята и генетиката на българите с някакви некадърно извъртени гъркомански плотчета, с която манипулация подрхранват задоволство у основните зложалатели с некадърната си некадърна уж наука. Успяха да въплътят и генетическа гъркомания на българите от ново абсурдно поколение и без кадърна статистика ни изкараха прототип на памирци само през фалшивата близост с гърци италианци, бая точно методика наистина. Накуп с прабългарското изследване от славяно-византийското по произход погребение от Туховища според разкопалите го археолози, обявено за прабългарско, от които мъжката линия беше скрита, за да ни изкарат гръкопитекски произход. И още куп абсурди сега, че нямало никакви племена в България в лаикски разрез с всички археолози, а че били останали гени само от бронзови пещерняци, скалъпеното твое троление без никакъв цитат от професионалисти и изследвания, кое по-напред?

Reply

Към форум: