• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
Здравейте гост! Вход Регистрация

Рейтинг:
  • 31 Гласа - 3.42 Средно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Балканджиите
(03-05-2016, 10:06 PM)dilow Писа: ха, ха-краставите магарета от и около Централен Балкан пак се намерихте. Аз днес цял ден обикалях родния Северозапад, взех нова проба от последния род и пак няма с кого да коментирам. Защото от бойчиновското Поогостие други изследвани няма освен моята рода. За ломското Поломие само с Краси мога да говоря, защото  Грасхопърса някъде изчезна. Smile

Честито Докторе, а с нас винаги можеш да обсъждаш
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
Smile Грасхопърът ми е селски, така че и той има Централен Балкан Smile За корейците не знам повече, но едва ли ще са повече от потомците на габровските и тревненските колибари заляли Казанлъжкото поле.

Reply
Не знам дали ви е известен този блог - Енциклопедия на българските родове, където всеки може да се включи, ако е проследил родословието си до преди 1878г.

http://bulrod.blogspot.com.au/
МтДнк: Т2

Reply
Здравейте с локалната ни група по генеалогия създадохме ДНК проект за централни балканджии към ФТДНА. Всеки който има кит в ФТДНА има някаква връзка с района между Троян и Елена и между Карлово и Твърдица, както и разбира се от районите в съседство е добре дошъл да се присъедини към проекта: https://www.familytreedna.com/public/Cen...nMountains

Reply
Поздравления колега, аз се включих, и с моя и с ня Дядо кита, от 2 мъжки и 1 женска, 2 са балканджийски, като тествам и на Дядо женската ще дойде още един от Керека Дряновско
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
(03-05-2016, 10:06 PM)dilow Писа: ха, ха-краставите магарета от и около Централен Балкан пак се намерихте. Аз днес цял ден обикалях родния Северозапад, взех нова проба от последния род и пак няма с кого да коментирам. Защото от бойчиновското Поогостие други изследвани няма освен моята рода. За ломското Поломие само с Краси мога да говоря, защото  Грасхопърса някъде изчезна. Smile

Е, и аз съм от Северозапада. Cool

Reply
(09-10-2016, 11:05 AM)Ivan Писа:

Да вие сте земляци,както и новият колега Е-М123  Smile
EU-100
J-CTS6061
H2a2a1

Reply
(09-10-2016, 12:21 PM)Yaan Писа:
(09-10-2016, 11:05 AM)Ivan Писа:

Да вие сте земляци,както и новият колега Е-М123  Smile

хах, да... А от западна Стара планина броят ли се за Балканджии също?! Blush Big Grin

Между другото, на мен продължават да ми се "роят" хърватите съвпаденци във FF... Да не би да правят някаква голяма кампания за тестване там? Confused

Reply
Здравейте, благодаря на Yaan и другите форумци, които се включиха! Като за начало имаме вече над 40 кита! Проектът ни е локален за балканджиите от Средна Стара планина /Централен балкан/, грубо казано ядрото е между Троян и Елена. Разбира се има много сериозно преселение на юг и на север, особено на север от Балкана и Казанлъжко.

Северозапада е вече твърде далеч за нашия проект, до към Тетевенско е ок, но след Искър вече много далеч става и надминава ясно границите на проекта ни. Проектът ни е двоен: и за женски и за мъжки линии. Също така хората с автозомни тестове и с линии от района са също добре дошли, т.е. достатъчно е по една от автозомните линии да имате връзка с района. Именно автозомните тестове дадоха и по-специален смисъл на проекта, поради многото и по-големите съвпадения, които имаме по между ни в този край. Идеята е да развиваме проекта и по хаплогрупите /мъжки и женски/, като автозомните съвпадния вероятно при достатъчно много тествани хаплогрупи ще започнат да изкристализират /при хаплогрупите/ по някакъв начин, което пък за Българския ДНК проект също може да е от полза.

Поздрави!

Reply
(12-15-2016, 11:47 PM)Yaan Писа: Супер видях , първият е от квартал на Трявна ,предполагам и вторият, абе по нашему махала или колиби, нали сме си колибари Smile

"Колибари" е обръщение използвано с презрителна нотка от жителите на Трявна, Габрово, Елена и др. ("селчани") към жителите на околните по-малки селища ("колибари"). Обективно селищата са действително колибарски, но нито един техен обитател навремето не би се самоопределил като колибар. Както тревненци така и еленчани се изживяват за потомци на търновски боляри, което не е подкрепено със сериозни аргументи, но пък говори за силно изразено чувство за собствено достойнство и високо самочувствие.
Внимавай с шоплуците и колибарите Smile)))

Reply

Към форум: